logo-digieleman

چگونه یک کوادکوپتر بسازیم

پهپادها هواپیماهای کوچک کنترل از راه دور هستند که می توانید خودتان آن ها را هدایت کنید. انواع مختلفی از پهپادها وجود دارد که می توانید بسازید و با آنها کار کنید، اما یک کوادکوپتر ساده می توانید آسانتر باشد برای ساخت و کنترل مبتدیان, چراکه پهپادهای نظامی کاملا خارج از این بحث می باشد و عملا امکان ساخت در داخل خانه امکانپذیر نیست. یک پهپاد ساده یک راه عالی برای شروع یادگیری در مورد نحوه کارکرد و تمرین خلبانی آنها است. ما در این مقاله لیست قطعات مورد نیاز برای ساخت کوادکوپتر را ارائه دادیم و نکات مهم برای ساخت پهپاد ساده را خواهیم گفت. البته در نظر داشته باشید که انتظار نداشته باشید همانند پهپاد DJI را بسازید چراکه قطعات آنها بسیار گران قیمت بوده و ساخت آنها سخت و مقرون به صرفه نیست. بنابراین اگر از علاقمندان به حوزه کوادکوپتر هستید با دیجی المان همراه باشید شاید شما هم بتوانید یک پهپاد بسازید که پرواز کند.

ساخت پهپاد

Building the Base of the Drone 1

1_ ابتدا طراحی کوادکوپتر را در یک کتاب یا آنلاین از یک مرجع پیدا کنید. وب سایت ها و کتاب های زیادی وجود دارد که به طور خاص به ساخت هواپیمای بدون سرنشین اختصاص داده شده است. رایج‌ ترین نوع پهپادهای خانگی معمولاً با شکل «X» شروع می‌ شوند که به شما امکان می‌ دهد 4 روتور (به نام کوادکوپتر) نصب کنید. ساخت این طرح آسان است و حتی در پهپادهای رده بالا نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

_ داشتن طرحی برای دنبال کردن به تصمیم‌گیری شما برای قرار دادن هر جزء در کنار هم کمک می‌ کند.

_ هنگامی که یک کوادکوپتر را تمام کردید، می‌ توانید طرح‌ های بزرگ‌ تری را امتحان کنید که موتورهای بیشتری را برای حمل تجهیزات بیشتری مانند دوربین در خود جای داده است.

چگونه یک پهپاد بسازیم

2 _ یک قاب برای پهپاد از فلز، پلاستیک یا چوب بسازید. شروع به ساخت قاب خود با استفاده از متریال انتخابی خود کنید. پلاستیک، چوب بالسا یا فلز نازک (نازک تر از 0.25 اینچ (0.64 سانتی متر)) بهترین هستند. برای طراحی ساده کوادکوپتر، یک قطعه چوبی، پلاستیکی یا فلزی سبک به طول 12 اینچ (30 سانتی متر) را روی دیگری قرار دهید، بنابراین یک شکل “X” با زوایای 90 درجه ایجاد می کند. هر بازوی کشیده از قاب هواپیمای بدون سرنشین باید به سمت گوشه مربع کاملی که می‌ توانید در اطراف قاب بکشید، برسد. مواد قاب را انتخاب کنید که حداقل 1 اینچ (2.5 سانتی متر) عرض داشته باشد تا از نصب موتورهای شما پشتیبانی کند.

_ می‌ توانید پلاستیک، فلز نازک یا چوب بالسا را در اکثر فروشگاه‌ های سرگرمی یا مدل‌ فروشی خریداری کنید. شما همچنین می توانید این مواد را در خرده فروشان هواپیماهای بدون سرنشین یا در وب سایت هایی مانند آمازون پیدا کنید.

_ از چسب یا نوار چسب برای محکم کردن دو تکه قاب خود در کنار هم استفاده کنید.

_ تا زمانی که قطعات قاب محکم نشده و چسبی که استفاده کرده اید خشک نشده است، به مرحله بعدی نروید.

چگونه یک پهپاد بسازیم

3 _ موتور، ملخ و سایر لوازم الکترونیکی را از یک خرده فروش پهپاد خریداری کنید. برخی از اجزای پهپاد شما وجود دارد که نمی توان آنها را از ابتدا ساخت، بنابراین باید آنها را خریداری کنید. اگر هیچ خرده‌ فروشی در این نزدیکی وجود نداشته باشد، بسیاری از فروشگاه‌ های سرگرمی این وسایل را دارند و میتوانید خریداری کنید.

_ شما باید کنترل کننده های سرعت، برد توزیع برق و فلایت کنترل را به همراه موتورها و پروانه ها خریداری کنید. توجه داشته باشید که اکثر کنترلرهای پرواز مدرن با برد توزیع برق یکپارچه می شوند.

_ اگر در یافتن قطعات مورد نیاز خود مشکل دارید، بسیاری از خرده فروشان آنلاین مخصوص پهپادها و همچنین خرده فروشان بزرگی مانند آمازون این قطعات را برای فروش دارند.

_ موتورهای پهپاد باید طوری درجه بندی شوند که در مجموع دو برابر وزن پهپاد نیروی رانش تولید کنند. اگر کوادکوپتر شما 800 گرم (28 اونس) وزن داشته باشد، هر موتور باید 400 گرم (14 اونس) تولید کند بنابراین مجموع مقدار نیروی رانش برابر با 1600 گرم (56 اونس) خواهد بود.

_ مطمئن شوید که درجه جریان کنترل کننده سرعت بالاتر از موتور شما است.

_ اغلب می توانید این قطعات را به صورت بسته ای یا پک خریداری کنید.

چگونه یک پهپاد بسازیم

4 _ برای پشتیبانی از موتورها، سوراخ هایی در قاب ایجاد کنید. اکثر موتورها با استفاده از 2 تا 4 پیچ نصب می شوند. یک موتور را در انتهای یکی از بازوهای کشیده پهپاد قرار دهید و در جایی که سوراخ ها باید قرار گیرند، علامت بزنید. سپس از آن سوراخ ها برای راهنمایی در هنگام استفاده از مته می باشند.

_ اگر از پیچ های چوبی خود تنظیم بر روی یک قاب چوبی یا پلاستیکی استفاده می کنید، سوراخ ها را کوچکتر از قطر پیچ ها دریل کنید تا بتوانند به عنوان راهنما عمل کنند.

_ اگر از فلز استفاده می کنید، سوراخ هایی با همان قطر پیچ های نصب که استفاده می کنید، دریل کنید. سپس باید از مهره ها در قسمت زیرین پیچ ها استفاده کنید تا آنها را در جای خود محکم کنید.

چگونه یک پهپاد بسازیم

5_ حلقه های 4.5 اینچی (1.3 سانتی متری) را از یک لوله PVC 4 اینچی (10 سانتی متری) ببرید تا پایه فرود بسازید. لوله را در کنار آن قرار دهید و آن را در جایی که برش خود را انجام می دهید علامت بزنید. سپس از یک اره برای برش هر چهار بخش استفاده کنید، بنابراین شما با 4 حلقه پلاستیکی ساخته شده از لوله PVC باقی می‌ مانید.

_ این چهار حلقه به عنوان پایه فرود سبک وزن برای پهپاد شما عمل خواهند کرد.

_ تا زمانی که حلقه ها به اندازه کافی ضخیم باشند, محکم هستند, اما هرچه برش های شما بهتر باشد، پهپاد بهتر به نظر می رسد.

چگونه یک پهپاد بسازیم

6 _ حلقه های پایه فرود را در کنار آنها قرار دهید و آنها را با نوار چسب وصل کنید. یک حلقه را در کنار آن زیر هر بازوی قاب کوادکوپتر قرار دهید، سپس از نوارهای نازک نوار چسب برای محکم کردن حلقه ها روی بازوها استفاده کنید. اکنون پهپاد به تنهایی روی میز شما خواهد ایستاد.

_ می توانید به جای چسب از نوار چسب استفاده کنید، اما قبل از حرکت مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

_ حلقه ها را در وسط بازوها نگه دارید تا در قرارگیری موتورها یا سایر اجزای شما اختلال ایجاد نکنند.

نصب سیستم

Installing the Drive System

1_ موتورها را روی قاب نصب کنید. هر موتور را روی سوراخ هایی که برای آنها دریل کرده اید قرار دهید و سپس از پیچ برای محکم کردن آنها در جای خود استفاده کنید. سپس پروانه ها را روی پایه هایی که از بالای موتورها امتداد یافته اند بلغزانید و درپوش هایی را که همراه با موتورها عرضه شده اند روی بالای پایه ها بپیچانید.

_ قاب پهپاد اکنون دارای پایه فرود و موتور است، اما قسمت مرکزی قاب همچنان باید خالی باشد.

_ پیچ ها را محکم ببندید تا موتورها به هیچ وجه نتوانند روی قاب تکان بخورند. هرگونه شلی باعث ایجاد ارتعاشاتی می شود که می تواند پهپاد را ناپایدار کند.

نصب سیستم درایو

2 _ از زیپ‌ ها برای محکم کردن کنترل‌ کننده‌ های سرعت در پایین قاب استفاده کنید. کنترل‌ کننده‌ های سرعت الکترونیکی که به موتورها متصل می‌ شوند باید در قسمت زیرین قاب پهپاد نصب شوند تا هنگام اضافه کردن بقیه اجزا، از سنگین شدن بیش از حد آن جلوگیری شود. زیپ بند یک راه آسان برای اتصال آنها است. زیپ‌ ها را از طریق حلقه‌ های نصب روی کنترل‌ کننده‌ های سرعت و روی قاب بکشید. سپس زیپ‌ ها را محکم بکشید تا کنترل‌ کننده‌ ها محکم در جای خود ثابت شوند.

_ اولین باری که پهپاد خود را مونتاژ می کنید از چسب استفاده نکنید، زیرا ممکن است متوجه شوید که بخواهید موقعیت اجزای مختلف را بر اساس نحوه پرواز آن تنظیم کنید.

_ کنترل‌ کننده‌ های سرعت چرخش موتورهای پهپاد را تنظیم می‌ کنند. این اطمینان حاصل می کند که هر چهار موتور با سرعت یکسانی می چرخند تا پهپاد در هنگام پرواز در یک سطح قرار گیرد.

نصب سیستم درایو

3_ باتری را روی قاب محکم کنید. هنگام جستجوی مکان مناسب برای نصب، اندازه و شکل باتری خود را در نظر بگیرید. اگر مسطح است، می توانید آن را در مرکز پهپاد نصب کنید و سپس اجزای دیگر را روی آن نصب کنید. اگر نه، ممکن است بخواهید باتری را به همراه کنترل کننده های سرعت در قسمت زیرین پهپاد نصب کنید.

_ در بیشتر کاربردها، نصب باتری در مرکز بالای قاب بهترین مکان است.

_ از زیپ‌ ها برای نگه‌ داشتن باتری در جای خود استفاده کنید تا در صورت نیاز به تنظیم وزن پهپاد بعداً بتوانید آن را بردارید و حرکت دهید.

Installing the Drive System 6

4 _ برد توزیع برق را نصب کنید. برد توزیع برق را روی قاب کوادکوپتر خود و در بالای باتری قرار دهید، اگر آن را نیز در آنجا قرار دهید. خطوط کنترل‌ کننده‌ های سرعت و باتری را به برد وصل کنید، وقتی آن را با زیپ وصل کردید.

_ برد توزیع برق مقدار مناسبی از توان را به هر جزء رله می‌ کند تا پهپاد به خوبی کار کند.

نصب سیستم درایو

5 _ کنترلر پرواز را با زیپ به قاب پهباد وصل کنید. کنترلر پرواز اطلاعات را از کنترل از راه دور به برد توزیع برق رله می کند. آن را در بالای صفحه توزیع برق قرار دهید و سپس آن را با زیپ ببندید.

_ برای اتصال صحیح آنها به دستورالعمل های فلایت کنترل و جعبه توزیع برق مراجعه کنید، اما در بیشتر کاربردها، اتصال یک سیم مشخص است که مستقیماً از یکی به دیگری وصل می شود.

3 _ اتصال کنترل ها

اتصال کنترل ها

1 _ یک سیستم کنترل از راه دور بی سیم بخرید که با کنترلر پرواز شما کار می کند. از فروشگاه سرگرمی یا خرده فروش های پهپاد خود کمک بخواهید تا مطمئن شوید که یک سیستم کنترل از راه دور را انتخاب کنید که با کنترلر پرواز خاص شما کار می کند. اغلب، می‌ توانید آنها را به صورت پک خریداری کنید، اما در غیر این صورت، سیستم کنترل از راه دور سیستم‌ های کنترل پرواز را که با آنها سازگار است را روی جعبه فهرست می‌ کند. یکی را انتخاب کنید که کنترلر پرواز شما را فهرست کند.

_ سیستم کنترل از راه دور به همراه خود کنترل از راه دور ارائه می شود که از آن برای هدایت پهپاد خود استفاده خواهید کرد.

_ بررسی کنید که آیا سیستم شما باتری های خارج از قفسه را مصرف می کند یا قابل شارژ است. برای اتصال آن به سیستم کنترل پرواز خود، باید آن را تغذیه کنید.

Connecting the Controls 1

2 _ موتورها را به کنترل کننده های سرعت وصل کنید. سیم‌ ها را از موتورها به کنترل‌ کننده‌ های سرعت مربوطه آن‌ ها در قسمت زیرین قاب پهپاد بکشید تا پس از روشن کردن پهپاد، برق به موتورها منتقل شود. در حالی که این اتصالات ممکن است از برندی به برند دیگر متفاوت باشد، آنها معمولاً یک اتصال ساده هستند که فقط باید به هم فشرده شوند.

_ اگر قطعات شما کانکتور ساده ندارند، برای ارزیابی بهترین راه برای اتصال آنها، به دفترچه راهنمای کنترل کننده سرعت مراجعه کنید.

_ ممکن است لازم باشد سیم را مستقیماً به پورت خود موتور لحیم کنید. اگر چنین است، دفترچه راهنمای موتور را نیز بررسی کنید تا مطمئن شوید که سیم را به پورت صحیح لحیم کرده اید.

Connecting the Controls 2

3 _ باتری پهپاد را شارژ کنید. از منبع تغذیه همراه باتری خود برای وصل کردن آن به پریز برق استفاده کنید. تا زمانی که به حداکثر شارژ برسد آن را وصل کنید (معمولاً چهار ساعت، اما برای بررسی برنامه خاص خود به دستورالعمل‌های همراه باتری خود مراجعه کنید).

_ برای اتصال آن به سیستم کنترل از راه دور، به کنترلر پرواز پهپاد نیاز دارید.

_ بسیاری از اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین خرید و شارژ باتری های متعدد را انتخاب می کنند، زیرا هر یک از آنها فقط برای چند دقیقه قبل از نیاز به شارژ مجدد، پهپاد را در حین پرواز نیرو می دهد.

Connecting the Controls 3

4 _ سیستم کنترل از راه دور را به کنترلر پرواز متصل کنید. برای ایجاد ارتباط بین کنترل از راه دور و کنترلر پرواز نصب شده بر روی پهپاد، دستورالعمل هایی را که به همراه سیستم کنترل از راه دور ارائه شده است، دنبال کنید.

_ در بسیاری از برنامه‌ ها، برقراری این ارتباط آسان است: به سادگی دکمه همگام‌ سازی را روی کنترل از راه دور و کنترل‌ کننده پرواز در حالی که نزدیک یکدیگر هستند نگه دارید و این دو به هم متصل می‌ شوند.

Connecting the Controls 4

5 _ پهپاد خود را در هوا پرواز دهید. هم پهپاد را روشن کنید (با استفاده از کلید روی فلایت کنترل) و هم رادیو کنترل. کنترل‌ های پهپاد معمولاً حداقل دو جوی استیک دارند: که با حرکت از چپ به راست، انحراف را کنترل می‌ کند. و  سمت راست رول (از چپ به راست) و گام را کنترل می کند.

_ از جوی استیک چپ برای کنترل سرعت و جهت استفاده کنید.

_ از جوی استیک سمت راست برای کنترل جهت گیری هواپیمای بدون سرنشین (متمایل به چپ یا راست، زاویه به بالا یا پایین) استفاده کنید.

فروشگاه دیجی المان مرکز پخش و فروش قطعات کوادکوپتر ارائه دهنده لوازم جانبی کوادکوپتر با بهترین قیمت و ارسال فوری به سراسر کشور می باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *