logo-digieleman

عمر باتری کوادکوپتر چقدر است؟ عوامل تاثیر گذار بر دوام باتری

اگر به پرواز یک پهپاد فکر می کنید، مهم است که بدانید باتری یک پهپاد چقدر دوام می آورد. باید توجه داشته باشید تعداد دقایقی که می توانید با پهپاد خود به پرواز در آورید بسته به نوع پهپاد شما، نوع باتری مورد استفاده پهپاد شما، وزن پهپاد و لوازم جانبی آن، میزان آیرودینامیک آن، شرایط بیرون و تعداد دفعات پرواز شما متفاوت است.

باتری های کوادکوپترها معمولاً بین 10 تا 30 دقیقه بسته به میزان سختی کار پهپاد کار می کنند. هرچه پهپاد سنگین‌ تر باشد، انرژی بیشتری مصرف می‌ کند و بنابراین نیاز به شارژ مجدد بیشتری دارد. پهپادها ویدئو ضبط می کنند یا عکس می گیرند به انرژی بیشتری نسبت به هواپیماهایی که فقط به اطراف پرواز می کنند نیاز دارند. و این انرژی مورد نیاز را از باتری خود دریافت می کنند.

شما می توانید با مراقبت صحیح از باتری ها و شارژ آنها برای دوره های بهینه، بهره بیشتری از باتری های خود ببرید. یک کوادکوپتر معمولی مناسب برای سرگرمی ممکن است با هر بار شارژ پس از یک شب کامل شارژ در پریز، 20 دقیقه زمان پرواز داشته باشد.

عمر باتری کوادکوپتر چقدر است؟

دوام باتری پهپاد شما چقدر است ؟

عمر باتری به عوامل زیادی از جمله نوع باتری، خود پهپاد و عادات مختلف کاربر بستگی دارد. بزرگترین عامل در تعیین عمر باتری پهپاد، اندازه و وزن واحد است. پهپادهای بزرگتر و پیچیده تر، انرژی بیشتری مصرف می کنند و به ظرفیت باتری بیشتری نیاز دارند.

پهپادهای کوچکتر معمولاً آیتم های کمتری دارند، بنابراین انرژی زیادی مصرف نمی کنند و می توانند با باتری های کوچکتر کار کنند. عامل اصلی دیگری که باید در نظر بگیرید این است که چقدر طول می کشد تا باتری پهپاد شما شارژ شود.

مهمترین عاملی که بر عمر باتری تأثیر می گذارد چیست؟

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند بر زمان پرواز تأثیر بگذارد، اما بزرگترین آنها ظرفیت باتری است. به طور کلی، هرچه باتری پهپاد شما بزرگتر باشد، مدت بیشتری در هوا باقی می ماند. به همین دلیل است که توصیه می کنیم یک پهپاد با حداقل باتری 2000 میلی آمپر ساعتی یا بالاتر خریداری کنید و سپس باتری های اضافی تهیه کنید تا بتوانید زمان پرواز خود را افزایش دهید.

عامل دیگری که باید در نظر بگیرید این است که پهپاد شما از چه نوع باتری استفاده می کند. به عنوان مثال، برخی از پهپادها از باتری‌ های LiPo استفاده می‌ کنند که نسبت به باتری‌ های NIHM قدرت بیشتری ارائه می‌ دهند، اما به دلیل ترکیب شیمیایی، شکننده‌ تر و کمتر ایمن هستند. خبر خوب این است که هر دو نوع باتری در صورت استفاده صحیح حدود 20 دقیقه در هر بار شارژ دوام می آورند.

وقت پرواز

زمان پرواز مهمترین عامل در تعیین مدت زمان ماندگاری باتری شما است. مدت زمانی است که یک پهپاد می تواند با یک بار شارژ پرواز کند. هر چه زمان پرواز آن بیشتر باشد، عمر باتری بیشتر است.

درجه حرارت

دما می تواند از جهات مختلفی بر عمر باتری تأثیر بگذارد و یکی از مهم ترین عواملی است که بر عمر باتری این پرنده های بدون سرنشین تأثیر می گذارد. به دلیل واکنش شیمیایی داخل باتری، مقداری گرما تولید می شود.

اما در هوای سرد یا محیط های با دمای پایین، این گرمای تولید شده به راحتی دفع می شود. بنابراین در شرایط آب و هوایی سرد می توانیم انرژی بیشتری از باتری دریافت کنیم تا در آب و هوای گرم.

علاوه بر تأثیر دما بر ظرفیت باتری ها، بر میزان شارژ آنها نیز تأثیر می گذارد. همانطور که می دانید باتری ها به دماهای شدید بسیار حساس هستند و گرما می تواند باعث آسیب دائمی باتری های لیتیوم یونی شود.

هنگامی که باتری یک پهپاد در زمان کنترل پرواز یا موارد دیگر با سرعت بالایی استفاده می شود. مقدار زیادی انرژی الکتریکی تولید می کند که به گرما و همچنین انرژی برای موتورها و سایر اجزا تبدیل می شود.

هوای گرم تولید شده در اطراف سیم‌ پیچ‌ های موتور منجر به مقاومت داخلی بالاتری می‌ شود که منجر به اتلاف بیشتر نیرو و زمان پرواز کمتر در هر چرخه شارژ می‌ شود. همین اتفاق می افتد اگر از کوادکوپتر خود در زمانی که هوا خیلی گرم است (بیش از 70 درجه فارنهایت) استفاده کنید.

وات ساعت باتری

با بررسی خود باتری یا در دفترچه راهنمای آن، می توانید میلی آمپر ساعت و ولتاژ باتری را پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر یک باتری 3000 میلی آمپر ساعتی 3S (3 سلولی) 11.1 ولتی دارید، به سادگی می توانید هر یک از این اعداد را با هم ضرب کنید تا به 33300 مگاوات ساعت برسید. این «ظرفیت مخزن سوخت» پهپاد شما است. بنابراین هرچه عدد بدست آمده بزرگتر باشد، زمان پرواز شما طولانی تر خواهد بود.

همچنین می‌خواهیم به این نکته اشاره کنیم که ضرب رتبه‌ بندی وات موتور الکتریکی همیشه دقیق نیست، زیرا اکثر موتورها در نقاط حداکثر کارایی خود در 80 درصد حداکثر توان خروجی خود رتبه‌ بندی می‌ شوند.

وزن پهپاد

وزن پهپاد عاملی است که بر عمر باتری تأثیر می گذارد. هر چه پهپاد سنگین‌ تر باشد، انرژی بیشتری مصرف می‌ کند. در نتیجه، هرچه پهپاد شما سبک‌ تر باشد، از نظر پرواز و سایر قابلیت‌ ها عملکرد بهتری خواهد داشت. با این حال، این را نباید با کیفیت یا دوام اشتباه گرفت، زیرا اکثر پهپادها با مواد با کیفیت بالا طراحی شده اند که برای هر شرایط آب و هوایی به اندازه کافی محکم هستند.

یکی دیگر از جنبه‌ های مهمی که باید در هنگام خرید پهپاد مورد توجه قرار گیرد، وزن آن است. در حالی که برخی از سازندگان ممکن است وسوسه شوند که شما را با یک کوادکوپتر فوق سنگین بفروشند زیرا فکر می کنند عملکرد قوی تر و قدرت مانور بهتری به شما می دهد، باید بدانید که هر اونس وزنی که به پهپاد خود اضافه می کنید در واقع تجربه پرواز شما را بدتر می کند – نه بهتر!

عمر باتری کوادکوپتر چقدر است؟

شرایط پرواز

در طول پرواز، باد یکی از عواملی است که بر عمر باتری تأثیر می گذارد. هر چه باد بیشتر باشد، کوادکوپتر با سرعت بالاتری به مقابله با جریان های شدید هوا می رود و این باعث افزایش مصرف برق می شود. ارتفاع نیز عامل بسیار مهمی در رابطه با عمر باتری است. هرچه بالاتر پرواز کنید، به دلیل فشار کم در ارتفاع بالا، انرژی کمتری برای نگه داشتن کوادکوپتر در هوا مورد نیاز است.

در برخی موارد ممکن است فقط نیمی از نیاز شما روی زمین باشد. در نتیجه باتری هواپیمای بدون سرنشین شما بسیار کندتر تخلیه می شود. هنگامی که کوادکوپتر در حالت GPS پرواز می کند، نسبت به زمانی که بدون آن پرواز می کند، به قدرت بیشتری نیاز دارد، زیرا GPS برای حفظ پرواز ثابت و اطمینان از اینکه نقطه اصلی در طول کل جلسه پرواز از بین نمی رود، به قرائت ها و محاسبات حسگر اضافی نیاز دارد.

می‌خواهیم بگوییم که سازنده هیچ اطلاعاتی در مورد مدت زمانی که هر پهپاد می‌ تواند در حالت GPS یا بدون آن پرواز کند ارائه نمی‌ کند، اما برای مثال DJI Phantom 3 Standard تمام سنسورهای مورد نیاز برای چنین محاسباتی را در داخل بدنه خود دارد، بنابراین ما این نوع عملکرد را باور داریم. باید بهتر از مدل های دیگر باشد، به خصوص وقتی وزن اضافی حمل شده توسط پهپاد را به دلیل باتری ها و دوربین نصب شده روی سیستم گیمبال در نظر بگیریم.

مسیر پرواز نیز ممکن است به طور چشمگیری بر عمر باتری شما تأثیر بگذارد. زیرا اگر در طول سفر خود برای چرخش های زیادی برنامه ریزی کنید، انرژی سریع تر مصرف می شود زیرا موتورها هنگام تغییر جهت چرخش خود به نیروی اضافی نیاز دارند.

در طول پرواز، باد یکی از عواملی است که بر عمر باتری تأثیر می گذارد. هر چه باد بیشتر باشد، کوادکوپتر با سرعت بالاتری به مقابله با جریان های شدید هوا می رود و این باعث افزایش مصرف برق می شود. ارتفاع نیز عامل بسیار مهمی در رابطه با عمر باتری است.

عرض ( ملخ) پروانه

شما پروانه ای می خواهید که تا حد امکان هوا را به حرکت درآورد، اما همچنین نمی خواهید کشش پهپاد خود را بیش از حد افزایش دهید. می‌ توانید با افزایش عرض پروانه، مقدار هوای حرکت پروانه را افزایش دهید، اما این بدان معناست که ملخ‌ کوادکوپتر شما بیشتر به باد فشار می‌ آورند. پایه‌ های بزرگ‌ تر دارای تیغه‌ های بزرگ‌ تر با سطح بیشتر هستند که باعث ایجاد نیروی رانش و کشش بیشتر می‌ شود.

برخی از رایج ترین انواع باتری پهپاد چیست و چگونه آنها را شارژ کنیم؟

یکی از اولین چیزهایی که می خواهید در مورد پهپاد خود بدانید، نوع باتری آن است. انواع متداول عبارتند از لیتیوم پلیمر (LiPo) و لیتیوم ولتاژ بالا (LiHV). باید اطمینان حاصل کنید که یک پورت شارژ و/یا کابل متناسب با نوع باتری پهپاد خود دارید.

نکته مهمتر نحوه شارژ آن است! باتری های لیتیومی با ولتاژ پایین مانند LiPo را می توان با استفاده از شارژر استاندارد لیتیوم پلیمر شارژ کرد. باتری های لیتیومی با ولتاژ بالاتر، مانند LiHV، به شارژر مخصوص خود نیاز دارند.

باتری های لیتیوم یونی

باتری‌ های لیتیوم یونی سبک وزن هستند، نرخ خود تخلیه پایینی دارند (برای پروازهای طولانی مهم است)، و چگالی انرژی بالایی دارند (به این معنی که می‌ توانید طولانی‌ تر پرواز کنید). به علاوه، آنها ولتاژ بالایی دارند (به این معنی که قدرتمند هستند) و تولید نسبتاً ارزان هستند. این نوع باتری ها در لوازم الکترونیکی مصرفی مانند لپ تاپ، تلفن های همراه، تبلت ها و دوربین های دیجیتال رایج تر می شوند.

اشکال اصلی باتری های لیتیوم یونی این است که شارژ آنها با منبع تغذیه غیرقابل تنظیم ایمن نیست. شما باید از شارژر هوشمند استفاده کنید تا از شارژ بیش از حد باتری پهپاد خود یا حتی شعله ور شدن آن جلوگیری کنید!

باتری های Li-po

باتری های Li-po با نام های Lipoly یا LiPoly نیز شناخته می شوند. این نوع باتری گران‌ تر از لیتیوم یونی است، اما چگالی انرژی بالاتری دارد، به این معنی که می‌توانید با همان مقدار انرژی بیشتر پرواز کنید. علاوه بر آن، آنها سبک تر از Li-Ion هستند و انعطاف پذیری بیشتری را برای اهداف طراحی ارائه می دهند. با این حال، این باعث می شود که آنها بیشتر در معرض آسیب قرار گیرند، بنابراین مهم است که قبل از شارژ کردن و پرواز پهپاد خود با آنها، نحوه عملکرد این باتری ها را درک کنید.

بیشتر پهپادهای با کارایی بالا از این نوع باتری‌ ها استفاده می‌ کنند زیرا عمر طولانی‌ تری نسبت به رقبای خود در بازار دارند و نسبت به برندهایی مانند Lightbridge 2 ارزان‌تر هستند. اگرچه همیشه اینطور نیست؛ برخی از مولتی روتورها با زمان پرواز کوتاه‌ تر ممکن است به دلیل ملاحظات هزینه یا حتی ترجیح در میان مشتریانی که نمی‌ خواهند همه آن ویژگی‌ های اضافی در قیمت خریدشان گنجانده شود، همچنان Li-Ion را نسبت به Lipoly انتخاب کنند!

باتری NiMH

باتری‌ های هیدرید فلز نیکل سنگین‌ تر از لیتیوم پلیمر هستند و نمی‌ توانند آنقدر شارژ نگه دارند. آنها همچنین ارزان تر هستند، اما شما این تفاوت را در دفعات استفاده مجدد از آنها مشاهده خواهید کرد.

به طور کلی می توانید یک باتری NiMH را بین 300 تا 1000 بار شارژ کنید در حالی که یک باتری لیتیوم پلیمری متوسط چرخه عمر آن تنها 200 بار شارژ می شود. اگر پهپاد شما آنقدر سریع حرکت می کند که گرمای زیادی تولید کند، ممکن است بخواهید به جای لیتیوم پلیمر از این نوع باتری استفاده کنید.

شارژ باتری های پهپاد

چند راه وجود دارد که می توانید باتری های خود را شارژ کنید و هر روشی مزایا و معایب خاص خود را دارد.

شارژر: اولین و واضح ترین راه برای شارژ باتری های پهپاد شارژر است. مزیت این دستگاه این است که یک دستگاه اختصاصی است که باتری را در یک محیط ایزوله شارژ می کند. این بدان معناست که کمتر احتمال دارد با مشکلاتی مانند اتصال کوتاه یا خالی شدن بیش از حد باتری خود مواجه شوید. شارژ کوادکوپتر نیز به گونه‌ ای طراحی شده‌ اند که کارآمد باشند، بنابراین معمولاً باتری‌ های شما را سریع‌ تر از روش‌ های دیگر (به‌جز شارژ موازی) شارژ می‌ کنند.

پاور بانک: راه دیگری که می توانید باتری پهپاد خود را شارژ کنید استفاده از پاور بانک است. پاور بانک در اصل فقط یک بسته باتری قابل حمل است. این بیشتر برای گوشی های هوشمند استفاده می شود، اما می تواند به همان اندازه برای هواپیماهای بدون سرنشین مفید باشد! برخلاف شارژرها، این وسیله قابل حمل هستند، بنابراین لازم نیست در هنگام سفر با پهپاد خود نگران همراه داشتن تجهیزات اضافی باشید. انواع مختلفی از پاوربانک ها در بازار وجود دارد، بنابراین قبل از خرید حتماً تحقیق کنید!

چگونه زمان پرواز پهپاد را افزایش دهیم؟

وقتی به دنبال سرگرمی جذاب و هیجان انگیزی هستید، احتمالاً می خواهید یک پهپاد با زمان پرواز عالی تهیه کنید. این ممکن است به این دلیل باشد که می‌ خواهید پهپاد خود را بر فراز آب به پرواز درآورید، یا شاید فقط می‌ خواهید آنقدر عملکرد خوبی داشته باشد که در صورت بروز مشکل باتری به درختی برخورد نکند.

در هر صورت، راه‌های زیادی برای افزایش مدت زمان قدرت کافی پهپاد شما برای یک پرواز طولانی مدت وجود دارد. این به شما کمک می کند وارد مکان های عجیب و غریب تر شوید و فیلم های ویدیویی بگیرید که بدون پهپاد غیرممکن است.

افزایش سرعت پهپاد

آیا می دانستید افزایش سرعت کوادکوپتر موثرترین راه برای بهبود زمان و برد پرواز آن است؟ خوب، درست است. این به این دلیل است که با افزایش سرعت یک پهپاد، زمان کمتری برای طی کردن همان مقدار مسافت نیاز است. صرف زمان کمتر برای پرواز به معنای پرواز کلی بیشتر است.

به طور مشابه، اگر سرعت پرواز پهپاد خود را افزایش دهید، سریع‌ تر می‌ تواند مسافت بیشتری را قبل از تمام شدن برق و سقوط از آسمان طی کند. افزایش حداکثر ارتفاع ممکن پهپاد شما می تواند در اینجا نیز کمک کند. هرچه بتوانید با کوادکوپتر خود به جو بالاتر بروید، بدون از دست دادن سیگنال یا تمام شدن برق، بیشتر می تواند پرواز کند.

عمر باتری کوادکوپتر چقدر است؟

Payload را بردارید

محموله وزن کل پهپاد شما است که می خواهید حمل کند. محموله می تواند هر چیزی باشد از دوربین، گیمبال، باتری، باتری های اضافی یا حتی یک قطعه کوچک از تجهیزاتی که می خواهید در پرواز پهپاد خود حمل کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که تمام محموله را از پهپاد خود بردارید. نگران نباشید! شما چیزی را از دست نخواهید داد زیرا به غیر از افزایش زمان پرواز، هیچ مزیت دیگری برای حذف بار وجود ندارد. اما اگر می‌ خواهید یک عکاس حرفه‌ ای باشید، بخش بعدی به شما می‌ گوید که چگونه ظرفیت بار پهپاد خود را افزایش دهید تا بتواند با وزن بیشتر و زمان‌ های طولانی‌ تری پرواز کند.

از باتری فندکی با ماه بیشتر استفاده کنید

یک باتری با ظرفیت بیشتر و وزن کمتر همه تفاوت را ایجاد می کند. یکی از عواملی که تعیین می کند یک پهپاد چقدر در هوا بماند، وزن آن است. هر چه پهپاد سنگین‌ تر باشد، زمان پرواز آن کوتاه‌ تر خواهد بود.

پس قرار است چه کار کنید؟ چند کار وجود دارد که می توانید برای افزایش زمان پرواز پهپاد خود انجام دهید. می‌ توانید باتری فندکی با ظرفیت بیشتر بخرید یا می‌ توانید یک باتری اضافی تهیه کنید تا وقتی باتری تمام شد، بتوانید سریع آن را با یک باتری دیگر جایگزین کنید.

mAh یعنی چی؟

میلی آمپر ساعت مخفف میلی آمپر ساعت یا 1/1000 A-h (آمپر ساعت) است که به معنای 1000 میلی آمپر ساعت برابر با 1Ah است. این اساساً واحدی است که برای اندازه گیری میزان انرژی ذخیره شده باتری در هر نقطه مورد استفاده قرار می گیرد. میلی‌ آمپر ساعت بزرگ‌ تر به این معنی است که این باتری خاص ظرفیت بیشتری دارد (انرژی بیشتری را ذخیره می‌ کند) و بیشتر از باتری دیگر با میلی‌ آمپر ساعت کمتر دوام می‌آورد اما وزن کمتری دارد زیرا سلول‌ های زیادی در داخل آن وجود ندارد.

ظرفیت باتری در میلی آمپر ساعت (mAh) اندازه گیری می شود. این نشان می دهد که باتری چقدر می تواند شارژ داشته باشد. عدد بزرگتر به این معنی است که باتری می تواند شارژ بیشتری را نگه دارد و بنابراین زمان پرواز طولانی تری دارد.

اکثر باتری‌ های پهپاد دارای ولتاژ 3.7 ولت هستند، اگرچه برخی از آنها ممکن است 7.4 ولت یا 11.1 ولت (عموماً دو یا سه سلول در سری) باشند. اگر باتری‌ های سازنده‌ های مختلف را با هم مقایسه می‌ کنید، این را در نظر داشته باشید و مطمئن شوید که باتری‌ هایی را با ولتاژ یکسان مقایسه کنید.

کاهش بار

بار وزن کل پهپاد شما و محموله آن (یا هر چیزی که حمل می کند) است. کاهش بار پهپاد شما می تواند زمان پرواز را افزایش دهد. اکثر پهپادها، از جمله DJI Phantom 4، Parrot Bebop 2 و Yuneec Typhoon Q500 4K برای پشتیبانی از حداقل یک وسیله جانبی اضافی مانند دوربین یا سیستم خلبان خودکار A3/N3 طراحی شده اند.

اگر از لوازم جانبی استفاده می‌ کنید که برای پرواز ضروری نیستند (به طوری که اگر متصل نباشند از آسمان نمی‌ افتند)، قبل از هر پرواز آنها را بردارید. هر گرم وزنی که می توانید حذف کنید زمان پرواز شما را افزایش می دهد.

از باتری بزرگتر استفاده کنید

بله دقیقا همینطوره فقط باتری را با ظرفیت بیشتر به پهپاد خود وصل کنید و می توانید زمان پرواز طولانی تری داشته باشید – به همین سادگی. اما برخی از اشکالات وجود دارد:

وزن و هزینه پهپاد با اتصال باتری بزرگتر افزایش می یابد.

با انجام سوئیچ، زمان اضافی زیادی کسب نخواهید کرد، شاید فقط چند دقیقه.

اگر به دنبال راه آسانی برای افزایش زمان پرواز پهپاد خود هستید، استفاده از باتری بزرگتر گزینه خوبی است اما احتمالاً زمان پرواز اضافی را به دست نخواهید آورد و همچنین پول بیشتری برای آن پرداخت خواهید کرد.

از کامپوننت های انرژی کمتری استفاده کنید

اگر می خواهید برای مدت طولانی پرواز کنید، اولین کار این است که از اجزای انرژی کمتری استفاده کنید. این بدان معنی است که شما باید ESCهایی با جریان خروجی کم (4A یا کمتر)، موتورهای کند (اندازه 9×4.7 یا 8×4.5)، دوربین و فرستنده کوچک FPV، گیرنده و VTX انتخاب کنید.

مشکل این قطعات کم مصرف این است که سرعت آنها بسیار پایین است، سیگنال های ویدئویی ضعیفی دارند و گاهی اوقات در حساسیت و محدوده کنترلی مشکل دارند.

چگونه می توانید کشش را کاهش دهید؟

در حین پرواز، همیشه باید سعی کنید در جهت باد پرواز کنید. این به این دلیل است که باد به نگه داشتن پهپاد شما در هوا کمک می کند و انرژی کمتری مصرف می کند. بنابراین دفعه بعد که برای یک پرواز طولانی می روید، مطمئن شوید که باد کافی برای شناور نگه داشتن پهپاد شما وجود دارد.

باتری های اضافی

از چندین باتری در سری استفاده کنید

یکی دیگر از راه های افزایش زمان پرواز، استفاده از چندین باتری به صورت سری است. در اصطلاح الکترونیکی به این معنی است که شما قطب منفی باتری اول را به قطب مثبت باتری دوم وصل می کنید. این ولتاژ شما را افزایش می دهد اما آمپر شما را افزایش نمی دهد، به همین دلیل است که ما از آن در ترکیب با روش بعدی خود استفاده خواهیم کرد.

از چندین باتری به صورت موازی استفاده کنید

با استفاده از چندین باتری به صورت موازی، ولتاژ را افزایش نمی دهید، بلکه آمپراژ خود را افزایش می دهید. از نظر عملی این بدان معنی است که شما تمام باتری های خود را با اتصال پایانه های مثبت آنها و همچنین با اتصال پایانه های منفی آنها به یکدیگر متصل می کنید. این اجازه می دهد تا جریان بیشتری از آن عبور کند زیرا وقتی آنها را به این شکل به هم وصل می کنید آمپراژ بالاتری در کار است.

باتری های بزرگتر

یکی از راه های افزایش زمان پرواز پهپاد استفاده از باتری های بزرگتر است. اگر باتری بزرگ‌ تری در پهپاد شما جای می‌ گیرد، بهتر است در صورت امکان از آن استفاده کنید، زیرا آنها ظرفیت بیشتری نسبت به باتری‌ های کوچک‌ تر دارند و بنابراین می‌ توانند مدت زمان بیشتری آن را تامین کنند. اما نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که باتری های بزرگتر معمولاً وزن بیشتری دارند بنابراین می توانند پرواز را سخت تر یا حداقل به دلیل وزن اضافی متفاوت کنند! هنگام ارتقا از یک سایز به اندازه دیگر، باید هر دو این موارد را در نظر داشته باشید: ظرفیت در مقابل افزایش وزن.

عمر باتری کوادکوپتر چقدر است؟

رعایت موارد زیر عمر پهپاد شما را بیشتر می کند

وقتی از پهپاد خود استفاده نمی کنید، همیشه آن را در جای خنک نگهداری کنید.

باتری پهپاد خود را همیشه شارژ نگه دارید.

با این حال، آن را بیش از حد شارژ نکنید. شارژ بیش از حد می تواند منجر به خرابی زودرس باتری پهپاد شود.

باتری پهپاد را در زمانی که از آن استفاده نمی کنید در پهپاد رها نکنید، زیرا ممکن است به باتری و پهپاد آسیب برساند.

باتری های خود را تمیز نگه دارید – خاک و گرد و غبار می تواند از تماس مناسب با کانکتورها جلوگیری کرده و عملکرد باتری پهپاد را کاهش دهد. در صورت لزوم، باتری های خود را با یک پارچه نرم مرطوب شده با آب یا الکل (هرگز با بنزین) تمیز کنید.

مراقب باشید باتری های پهپاد خود یا هر نوع باتری دیگری را نیندازید یا له نکنید – انجام این کار ممکن است باعث اتصال کوتاه و حتی آتش گرفتن آنها شود.

نتیجه گیری 

عمر باتری پهپادها بین 20 تا 30 دقیقه است، اما این برای مدت زمان پرواز است، نه مسافت. اگر در ارتفاع بالا و با سرعت کم پرواز می کنید، عمر باتری شما بسیار بیشتر از زمانی است که در سطح زمین با حداکثر سرعت پرواز می کنید!

از آنجایی که قبلاً این پهپاد را خریداری کرده اید، از قبل می دانید که خرید باتری پهپاد کاری است که باید انجام دهید. با این حال، مانند بسیاری از پهپادهای جدید، ممکن است مطمئن نباشید که باتری شما چقدر دوام می آورد. عوامل مختلفی وجود دارد که می تواند بر عمر باتری پهپاد شما تأثیر بگذارد. ما در این مقاله از دیجی المان به بررسی دقیق عوامل تاثیر گذار بر عمر باتری پرداختیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *