logo-digieleman

چگونه پهپادها می توانند به کشاورزان کمک کنند

استفاده از پهپاد در کشاورزی در چند سال گذشته به طور فزاینده ای محبوب شده است و به راحتی می توان دلیل آن را فهمید. پهپادها می توانند با گرفتن عکس از محصولات کشاورزی به کشاورزان کمک کنند، که می تواند برای تعیین میزان رشد محصولات مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین می‌ توان از عکس‌ ها برای تعیین اینکه آیا آسیبی به محصولات وارد شده است استفاده کرد و می‌ توان از آنها برای ردیابی تغییرات رشد در طول زمان استفاده کرد. آنها نه تنها زندگی را آسان تر می کنند، بلکه امکان نظارت و کنترل پیشرفته تر محصولات را فراهم می کنند و همچنین تصویر واضح تری از آنچه در مزارع شما اتفاق می افتد ارائه می دهند.

در این پست نگاهی می‌ اندازیم به اینکه چگونه پهپادها می‌ توانند به کشاورزان در حین کشاورزی کمک کنند و موارد استفاده خاص از پهپادها را به شما نشان می‌ دهیم. در ادامه با دیجی المان همراه باشید.

چگونه پهپادها می توانند به کشاورزان کمک کنند

مزایای پهپادها در کشاورزی

پهپادها فناوری‌ ای هستند که سال‌ ها وجود داشته، اما اخیراً استفاده از آن در کشاورزی بسیار متداول شده است. مزایای پهپادها در کشاورزی بسیار زیاد است و می تواند به کشاورزان کمک کند تا در هزینه بذر و کود صرفه جویی کنند، آفات را قبل از انتشار شناسایی کنند و همچنین اطلاعاتی در مورد سلامت محصولات ارائه دهند.

1. پیشاهنگی محصول

جستجوی محصول اولین گام در فرآیند کاشت کشاورز است و به آنها کمک می کند مناطقی از مزرعه خود را شناسایی کنند که به آب یا کود بیشتری نیاز دارند یا برای آفات و بیماری ها باید سمپاشی شوند. از پهپادها می توان برای شناسایی محصولات استفاده کرد و به کشاورزان این امکان را می دهد که کل مزرعه را به سرعت، کارآمد و مقرون به صرفه ببینند.

علاوه بر شناسایی مشکلات مربوط به محصولات، کوادکوپترها در زمان برداشت نیز مفید هستند: به این صورت که آنها به کشاورزان اجازه می دهند تا به راحتی بر میزان میوه چیده شده تاکنون نظارت کنند و همچنین مناطقی را که ممکن است میوه ها توسط علف های بلند یا بوته ها از دید پنهان شده باشند را شناسایی کنند. .

2. سمپاشی محصول

این یک تصور غلط رایج است که پهپادها فقط برای عکس گرفتن خوب هستند. در واقع، آنها در انجام کار نیز عالی هستند – به خصوص اگر صاحب مزرعه ای هستید و نیاز به سم پاشی یا کود بر روی محصولات خود دارید.

شما می‌ توانید از پهپادی استفاده کنید که از طراحی آیرودینامیکی استفاده می‌ کند تا علف‌ کش‌ ها، قارچ‌ کش‌ ها، حشره‌ کش‌ ها و سایر مواد شیمیایی را از بالا با کمترین تأثیر بر محیط‌زیست روی گیاهان اسپری کند.

این به کشاورزان این امکان را می‌ دهد که این مواد را کارآمدتر از همیشه با ضایعات کمتری نسبت به روش‌ های سنتی کاربرد مانند سمپاشی دستی یا استفاده از تجهیزات فشار بالا مانند تراکتور استفاده کنند.

3. تجزیه و تحلیل خاک و میدان

پهپادها ابزاری عالی برای کشاورزان هستند تا تصویر واضح تری از خاک، محصولات زراعی، مزارع و غیره خود داشته باشند. از این پرنده های بدون سرنشین می توان برای تجزیه و تحلیل سلامت خاک و نظارت بر سطوح مواد مغذی استفاده کرد.

کشاورزان می‌ توانند محصول خود را از بالا اسکن کنند و سپس از آن داده‌ ها برای تعیین اینکه آیا نیاز به تغییر شیوه‌ های کوددهی خود دارند یا در سال آینده در مکانی متفاوت کاشته می‌ شوند، استفاده کنند.

همچنین می‌ توانید از کوادکوپتر برای ساختن نقشه‌ های کل مزرعه خود استفاده کنید تا بدانید همه چیز در هر زمان دقیقاً کجاست. این به ویژه زمانی مفید است که می‌ خواهید هزاران هکتار زمین را کشت کنید.

4. نظارت بر دام

به عنوان مثال، استفاده از پهپاد برای نظارت بر مصرف آب و الگوهای چرای دام در دامداری ها می تواند به کشاورزان کمک کند تا تصمیمات هوشمندانه تری در مورد نحوه تخصیص منابع و افزایش سودآوری خود بگیرند. همین امر در مورد سلامت حیوانات نیز صدق می‌ کند: به این صورت که پهپادها را می‌ توان برای نظارت بر شیوع بیماری در مزرعه مورد استفاده قرار داد، که به کشاورزان اجازه می‌ دهد تا قبل از اینکه خیلی دیر شود پاسخ دهند.

5. چرای دام و مدیریت آب

یک پهپاد می تواند به شما کمک کند عادات چرای دام های خود را کنترل کنید، که برای تصمیم گیری در مورد اینکه چقدر و چه زمانی آنها را در ملک جابجا کنید، مهم است. از کوادکوپتر نیز می توان برای آبیاری استفاده کرد و به کشاورزان کمک می کند تا تعیین کنند که دام هایشان در هر زمان معینی از سال کجا به آب بیشتر یا کمتری نیاز دارند.

6. حفاظت از حیات وحش و کنترل شکار غیرقانونی

حفاظت از حیات وحش یکی دیگر از کاربردهای بالقوه پهپادها است. حامیان حیات وحش در حال حاضر از پهپاد برای ردیابی شکارچیان غیرقانونی و اهداف آنها و همچنین حفظ رکوردهای بهتر از جمعیت حیوانات استفاده می کنند. همین استراتژی می‌ تواند برای جلوگیری از شکار غیرقانونی مفید باشد، زیرا پهپادها داده‌ های مکرر و دقیق‌ تری از آنچه انسان‌ ها می‌ توانند با پای پیاده یا با وسایل دیگر جمع‌آوری کنند، ارائه می‌ دهند.

پهپادها همچنین برای محافظت از حیات وحش در برابر تجاوز انسان به مناطق حفاظت شده استفاده می شوند. با نظارت بر تغییرات کاربری زمین در اطراف یک منطقه حفاظت شده (مانند قطع درختان)، اپراتورها می توانند هشدارهایی را در صورت وقوع فعالیت های غیرقانونی صادر کنند تا محیط بانان بتوانند بر اساس آن واکنش نشان دهند یا گشت های خود را بر اساس آن تنظیم کنند.

چگونه پهپادها می توانند به کشاورزان کمک کنند

7. اکتساب سریع داده برای تجزیه و تحلیل مزرعه

توانایی جمع آوری سریع داده ها یکی از مفیدترین مزایای پهپادها است. برخلاف ماهواره ها و بازرسی دستی، پهپادها می توانند برای جمع آوری داده ها در عرض چند ساعت یا چند دقیقه مستقر شوند. این به کشاورزان این امکان را می‌ دهد که تجزیه و تحلیل دقیق محصول را بسیار سریعتر از روش‌ های دیگر دریافت کنند، بنابراین آنها می‌ دانند که چه اقداماتی را باید انجام دهند.

استفاده از نمای هوایی از یک پهپاد می تواند به کشاورزان کمک کند چیزهایی را ببینند که در غیر این صورت توسط بازرسان سطح زمین و تصاویر ماهواره ای مورد توجه قرار نمی گرفت.

به عنوان مثال، اگر مشکلی در یک محصول وجود داشته باشد که از بالا به وضوح قابل مشاهده نیست، یک کشاورز می تواند از دوربین و اسکنر لیزری پهپاد (در صورت مجهز بودن) استفاده کند تا تصویری دقیق از سلامت محصولات خود بدون نیاز به بازرسی دستی هر محصول دریافت کند.

8. صرفه جویی در زمان و هزینه

هواپیماهای بدون سرنشین می توانند با انجام کار برای شما در زمان شما صرفه جویی کنند. به‌ جای اینکه ساعت‌ ها در اطراف مزارع خود قدم بزنید، یک پهپاد می‌ تواند در عرض چند دقیقه بر فراز آنها پرواز کند و از هر بخش عکس بگیرد. این به کشاورزان این امکان را می دهد که ببینند در مورد محصولات و خاکشان چه اتفاقی می افتد، بنابراین می توانند تصمیمات آگاهانه تری در مورد مزارع خود بگیرند.

پهپادها گران هستند اما همچنان ارزان تر از استخدام شخص دیگری هستند که این کار را برای شما انجام دهد! بعلاوه، اگر مشکلی در یک محصول یا منطقه خاص وجود داشته باشد که نیاز به توجه داشته باشد، پهپادها به کشاورزان اطلاع می دهند که ابتدا باید تلاش خود را در کجا متمرکز کنند – پس انداز در هزینه های غیر ضروری بعداً مانند کودها / مواد شیمیایی که در مناطق نامطلوب استفاده می شوند اما مورد نیاز نیستند.

9. بهبود عملکرد محصول

پهپادها می توانند با کمک به کشاورزان در سمپاشی دقیق تر آفت کش ها و کودها، نظارت دقیق تر محصولات و تشخیص زودهنگام بیماری ها و آفات به کشاورزان در بهبود عملکرد محصول کمک کنند.

به عنوان مثال، یک پهپاد مجهز به دوربین مادون قرمز می تواند برای تجزیه و تحلیل مناطق کم فعالیت فتوسنتزی در مزرعه گندم یا برنج استفاده شود. این مناطق ممکن است نشان دهند که گیاهان تحت استرس هستند زیرا مقادیر کافی آب یا مواد مغذی دریافت نمی کنند. پس از آن کشاورز می تواند به سرعت برای اصلاح هر گونه مشکل قبل از اینکه خیلی شدید شود و در نتیجه عملکرد کلی بهتری داشته باشد، اقدام کند.

10. روش ایمن تر برای سمپاشی محصولات

سمپاشی محصولات می تواند خطرناک و زمان بر باشد. همچنین می‌ تواند سخت باشد که اسپری دقیقاً به جایی که باید پاشیده شود, برود. هواپیماهای بدون سرنشین می‌ توانند با دریافت دقیق‌ تر مواد شیمیایی روی محصولات، کاهش میزان استفاده از مواد شیمیایی، کاهش زمان صرف سمپاشی و کاهش تعداد افراد مورد نیاز، به هر دوی این مشکلات کمک کنند. این نه تنها خطرات ایمنی بلکه هزینه ها را نیز کاهش می دهد.

11. کمک به مبارزه با تغییرات اقلیمی

پهپادها می توانند به کشاورزان کمک کنند تا محصولات خود را نظارت کنند، تعیین کنند چه زمانی باید محصولات را سمپاشی کنند، تعیین کنند چه زمانی باید محصولات را آبیاری کنند، تعیین کنند که چه زمانی محصول را برداشت کنند و حتی به آنها در امور دام کمک کنند.

چگونه پهپادها می توانند به کشاورزان کمک کنند
نتیجه

کشاورزان با استفاده از پهپادها می توانند نگاه بهتری به آنچه در مزارع می گذرد داشته باشند. این به آنها اجازه می دهد تا قبل از بروز مشکلات بهتر بفهمند که آیا نیاز به آبیاری یا سمپاشی اضافی دارند یا خیر. این پهپادها همچنین می توانند توسط کشاورزانی استفاده شوند که در تلاشند بفهمند کدام بخش از مزارع خود به توجه بیشتری نسبت به سایرین نیاز دارند تا بتوانند ابتدا روی آن مناطق تمرکز کنند.

علاوه بر این، پهپادها را می توان برای نظارت بر محصولات و همچنین مدیریت دام استفاده کرد که به پیشگیری از بیماری کمک می کند تا حیوانات شما مدت بیشتری سالم بمانند!

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *