لطفا برای سفارش گذاری با شماره 09125712599 WhatsApp تماس بگیرید!

پرسش و پاسخهای متداول

حمل

کذام روش های حمل و نقل در دسترس هستند؟

در منطقه تهران بزرگ ارسال به وسیله پیک امکانپذیر است. خواهشمند است پس از پرداخت کامل وجه کالای خریداری شده اقدام به اعزام پیک معتبر نمایید. لازم است قبلا مراتب با فروشگااه هماهنگ شود. ارسال کالا به شهرستان از طریق باربری تیپاکس یا ایتوک و یا ارسال توسط پیک به ترمینال های شرق، غرب، بیهقی و جنوب امکانپذیر است. کالای خریداری شده تا ساعت 15 هر روز در همان روز ارسال می شود. هزینه های بسته بندی و ارسال پسکرایه خواهد شد. در صورت نبودن امکان پسکرایه لازم است قبلا با فروشگاه هماهنگ و تسویه شود.

آیا حمل بین المللی انجام میدهید؟

خیر. امکان ارسال کالا به خارج کشور وجود ندارد. در صورت تقاضای خرید عمده امکان ارسال برخی از کالاها از دبی وجود دارد. لطفا برای هماهنگی با فروشگاه تماس بگیرید

چه مدت طول می کشد تا بسته من را دریافت کنم؟

زمان ارسال بسته های داخل شهری حداکثر 2 ساعت می باشد. پیشنهاد می شود ارسال پیک توسط مشتری انجام پذیرد تا پیگیری تاخیرات توسط ایشان به سادگی امکانپذیر باشد. زمان ارسال کالا به شهرستان تابع سیاست های حمل کننده می باشد. ولی در فواصل کمتر از 700 کیلومتر از تهران معمولا ظرف 24 ساعت کالای ارسالی توسط خریدار دریافت خواهد شد.

پرداخت

چه شیوه های پرداختی مورد قبول است؟

پرداخت از طریق پوز مستقر در فروشگاه، پوز سیار و ارسال حواله قابل پذیرش می باشد. لازم است قبل از تحویل یا ارسال کالا قیمت آن به طور کامل پرداخت شود

آیا خرید آنلاین امن است؟

فعلا امکان خرید آنلاین فعال نشده است.

سفارش و بازده

چگونه می توانم سفارش بدهم؟

شما می توانید پس از بازدید سایت محصول مورد نظر خود را انتخاب و از طریق ثبت سفارش آنلاین یا تماس تلفنی سفارش گذاری نمایید.

چگونه میتوانم سفارش خود را لغو یا تغییر دهم؟

امکان لغو یا تغییر سفارش تا قبل از ارسال کالا وجود دارد. بازپس گیری کالا شامل محدودیت می باشد و در صورت تخریب یا باز شدن بسته بندی اصلی یا تشخیص فروشگاه مبتنی بر تغییر وضعیت کلی یا جزیی کالا منتفی می باشد. بنابراین لازم است قبل از خرید در مورد مدل و مشخصات کالا دقت کامل شود. در صورت رجیستر شدن کالا نزد سایت تولید یا عرضه کننده به هیچ وجه امکان عودت کالا وجود ندارد. تغییر در تعداد یا مشخصات یا آدرس ارسال کالای خریداری شده می تواند موجب تاخیر در ارسال کالا شود.

آیا برای ایجاد یک سفارش نیاز به یک حساب کاربری دارم؟

بلی. اما در صورت خرید تلفنی نیازی به این کار نیست.

چگونه می توانم سفارش خود را دنبال کنم؟

با فروشگاه تماس بگیرید. ضمنا در صورت ارسال پیک معتبر موقعیت مکانی پیک با استفاده از اینترنت قابل رهگیری است. بیجک یا شماره بارنامه کالای ارسالی به شهرستان ها فورا برای خریدار ارسال می شود.

شرایط گارانتی چگونه است؟

برخی محصولات دارای گارانتی محدود بین المللی (طبق شرایط تولیدکننده) می باشند. برای آگاهی از شرایط با فروشگاه تماس بگیرید

شرایط گارانتی قطعات یدکی چگونه است؟

قطعات یدکی خریداری شده توسط تعمیرکاران محترم که دارای توافقنامه با مجموعه دیحی المان هستند دارای گارانتی میباشد. برای اطلاع از شرایط با فروشگاه تماس بگیرید.
ما برای کمک اینجا هستیم ! تماس با ما

منو اصلی