logo-digieleman

5 نکته برای خرید کوادکوپتر برای کودکان

کودکان همیشه مجذوب هر چیزی که در هوا پرواز می کند, می شوند که شامل اسباب بازی های مانند پهپاد های کوچک نیز هست. برای والدینی که به دنبال خرید یک پهپاد اسباب‌ بازی برای فرزندان خود هستند، باید برخی عوامل را در نظر گرفت.

جالب است بدانید کوادکوپترهای اسباب بازی نه تنها یک وسیله سرگرمی بسیار خوب و فوق العاده جذاب برای کودکان بوده و ساعت ها آن ها را سرگرم میکنند، بلکه وسلیه خوبی برای یادگیری چیز های جدید نیز برای آنها هستند. اگر شما نیز به فکر هدیه دادن یک پهپاد به کودکتان هستید، ابتدا باید چند نکته را مدنظر داشته باشید. پهپادی که میخواهید هدیه بدهید باید ایمن، هیجان انگیز و سرگرم کننده بوده و همچنین با استفاده از آن کودک بتواند چیز های جدید یاد بگیرد.

پهپادها در اشکال و اندازه های مختلف طراحی و تولید می شوند و همه آنها برای کودکان ایده آل نیستند. در واقع برخی از آنها را هرگز نباید به کودکان داد. چراکه ممکن است با استفاده نادرست به سلامتی آنها آسیب وارد شود. این نشان می‌ دهد که چگونه پهپادها وقتی به کودکان داده می‌ شوند یا در نزدیکی آنها پرواز می‌ کنند (یا هر انسان یا حیوانی) می‌ توانند خطرناک باشند.

هر چند پهپادهای اسباب‌ بازی ممکن است بی‌ خطر به نظر برسند و هدایای بزرگی و جذابی برای بچه ها هستند، اما وقتی در دستان اشتباه قرار می گیرند, می‌ توانند خطرناک باشند. انتخاب درست هنگام خرید کوادکوپتر های اسباب بازی برای کودکان رویکرد عاقلانه ای است که هر والدین یا بزرگسالی باید انجام دهد.

در اینجا 5 نکته در مورد نحوه انتخاب پهپاد برای کودکان زیر 12 سال آورده شده است, با دیجی المان همراه باشید.

5 نکته برای خرید پهپاد برای کودکان

1 _ اندازه مهم است – به طور مثال Syma X8HG ممکن است از نظر اقتصادی ارزش پولی خوبی داشته باشد، اما خرید آن برای یک کودک صرفاً یک نوع دردسر است. بچه‌ ها در مقایسه با بزرگسالان بیشتر احتمال دارد پهپادها را به‌طور تصادفی به پرواز درآورند، و از خطراتی که این ماشین‌ های پرنده می‌ توانند برای آنها یا دیگران در مجاورت آن‌ ها داشته باشند، بی‌ خبرند. و هر چه پهپاد بزرگتر باشد، به دلیل حداکثر سرعت بالاتر، تهدید بزرگتر است. پهپادهای بزرگ نیز سنگین‌ تر هستند و در مقایسه با پهپادهای کوچک‌ تر می‌ توانند آسیب بیشتری وارد کنند. 

2 _ از ایمنی پهپاد مطمئن شوید – پهپادهای کوچک با موتورهای مجزایی مانند JJRC H36 بسیار محبوب شده اند. این پهپادها دارای ملخ هایی هستند که توسط یک قاب محافظت یعنی گارد محافظ ملخ کاور می شود که از آسیب یا آسیب دیدن پره ها جلوگیری می کند. از گرفتن پهپادهایی که دارای ملخ بدون گارد هستند مانند JXD 510G خودداری کنید. اگر مجبورید چیزی بخرید که ملخ‌ ها را در معرض دید قرار داده است، چیز کوچکی مانند Cheerson CX10WD کوچک بگیرید که ملخ‌ های آن‌ قدر کوچک است که به‌ سختی تهدیدی برای کسی یا چیزی محسوب می‌ شود.

3 _ به دنبال Altitude Hold باشید – Altitude Hold یک قابلیت کوادکوپتر یا مولتی روتور که شما را در ارتفاعی که از قبل تعیین کرده اید به صورت کاملا خودکار ثابت نگه خواهد داشت. پهپادهای اسباب‌ بازی با قابلیت نگه‌ داشتن ارتفاع برای کودکان (و مبتدیان) عالی هستند زیرا کنترل آن‌ ها بسیار آسان‌ تر است. با حفظ ارتفاع، خلبان می تواند دریچه گاز را در 50 درصد رها کند و پهپاد به طور خودکار ارتفاع خود را حفظ می کند. پهپادهایی که قابلیت نگه داشتن ارتفاع را ندارند به مهارت بیشتری برای کنترل نیاز دارند و در صورت پرواز توسط خلبانان بی تجربه یا کودکان بیشتر احتمال دارد سقوط کنند.

4 _ باتری‌ های محافظت‌ شده – امروزه تقریباً همه پهپادها از باتری‌ های لیتیوم پلیمری (Li Po) استفاده می‌ کنند که در صورت سوراخ شدن یا قرار گرفتن در معرض ضربه شدید می‌ توانند آتش بگیرند یا منفجر شوند. برخی از پهپادهای اسباب‌ بازی دارای باتری‌ ها و سیم‌ هایی هستند که تا حدی در معرض دید قرار دارند. این می تواند به خصوص در مورد کودکانی که نمی دانند باتری های Li Po باید با احتیاط کار شوند، مشکل ساز باشد. سیم های باتری، زمانی که گیر کرده یا بریده شوند، می توانند باعث اتصال کوتاه شوند که می تواند منجر به آتش سوزی یا انفجار شود. در حالت ایده‌آل، پهپادی را انتخاب کنید که باتری آن کاملاً بسته باشد، مانند Syma X5UW.

5 _ برنامه تلفن هوشمند را کنار بگذارید – برخی از پهپادهای اسباب‌ بازی، مانند MJX 916H، با فرستنده RC معمولی (کنترل از راه دور) عرضه نمی‌ شوند و از یک برنامه تلفن هوشمند برای کنترل استفاده می‌ کنند. این برنامه ها دارای شبیه ساز فرستنده هستند که از کنترل های یک فرستنده RC معمولی تقلید می کنند. ممکن است این روش جالبی برای پرواز با پهپاد به نظر برسد، اما برای کودکان ایده‌آل نیست، زیرا پرواز با پهپاد با استفاده از شبیه‌ ساز بسیار سخت‌ تر است به دلیل عدم وجود میله‌ های کنترل واقعی که بازخورد لمسی را ارائه می‌ دهند. پهپادهای اسباب‌ بازی که با فرستنده‌ های RC معمولی عرضه می‌شوند، انتخاب بهتری برای کودکان هستند.

در نتیجه استفاده از پهپاد های اسباب بازی میتوانند هم سرگرم کننده و هم آموزشی برای فرزندان شما باشند، اما یادتان باشد که هیچگاه به فرزندتان اجازه ندهید که دور از دسترس شما با پهپاد ها بازی کند زیرا ممکن است باعث صدمه دیدن افراد شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *