logo-digieleman

5 نکته که قبل از راه اندازی پهپاد خود باید بدانید

اگر منتظر دریافت مجوز پهپاد خود بوده اید و فکر می کنید آماده پرواز هستید. چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید، چه اینکه پهپاد خود را برای تجارت یا برای استفاده شخصی به پرواز درمی آورید.

قبل از اینکه پهپاد خود را برای اولین بار به پرواز درآورید لازم است پنج مورد را در نظر داشته باشید. اطمینان از رعایت تمام این قوانین، شما را از هر گونه مشکلی در امان نگه می دارد و به محافظت از سرمایه شما یعنی پهپاد کمک می کند. بنابراین با دیجی المان تا پایان این مطلب همراه باشید.

1. بدانید کجا می توانید پرواز کنید

در سال 2019، بین پهپادهای تجاری و دیگر پهپادها، بیش از 1 میلیون پهپاد فقط در ایالات متحده ثبت شده است. و همه افرادی که آنها را اداره می کنند یک چیز مشترک دارند. همه آنها باید بدانند که کجا می توانند و کجا نمی توانند از کوادکوپتر خود استفاده کنند.

هنگامی که پهپاد خود را امتحان کردید، باید ایده بهتری در مورد مناطق ممنوعه و برخی از بهترین مکان ها برای پرواز داشته باشید. اگر به تازگی شروع به کار کرده اید، ایده خوبی است که فضای باز زیادی داشته باشید و موانع کمی در راه داشته باشید، از جمله درختان، خطوط برق و غیره. لازم است که در هنگام کار با پهپاد خود یک خط دید بصری داشته باشید. دوباره با آن پرواز کنید، بنابراین پرواز با آن در طول روز نیز به شما کمک می‌کند که ایمن بمانید و طبق آن پیش روید.

کجا نمی توانید یا نباید پرواز کنید؟

ممکن است به مکان زندگی یا جامعه شما بستگی داشته باشد، اما برخی از قوانین کاملاً شناخته شده وجود دارد که همه باید از آنها پیروی کنند. یکی از مهمترین مناطق پرواز ممنوع که باید در نظر داشت فرودگاه است. هرگز نباید در فاصله پنج مایلی یک فرودگاه بدون اینکه ابتدا آن را با کنترل ترافیک هوایی هماهنگ کنید، پرواز کنید.

یک قانون کلی دیگر نیز این است که از پرواز بر فراز آسمان مکان های زیر خودداری کنید:

مدارس, استادیوم های ورزشی, بیمارستان ها, شرایط اضطراری (آتش سوزی، طوفان و غیره) و پارک های ملی (ایالات متحده آمریکا)

انجمن هوانوردی فدرال اپلیکیشنی را ایجاد کرده است که به طور خاص برای خلبانان پهپادها طراحی شده است، و می‌تواند به شما ایده بهتری درباره مکان‌هایی که می‌توانید پرواز کنید یا نمی‌توانید زمانی که در حال حرکت هستید، بدهد.
 
2. مطمئن شوید که پهپاد شما محافظت شده است
 
 
آخرین چیزی که می خواهید بعد از اینکه پهپاد خود را از زمین بلند کردید, این است که تصادفی را که انتظار آن را ندارید رخ دهد. حتی با تجربه ترین پروازهای هواپیماهای بدون سرنشین نیز از برخورد پرنده خود به درختان، ساختمان ها یا حتی افراد دیگر در امان نیستند.
 
 
اگر پهپاد شما باعث آسیب یا آسیب رساندن به کسی می شود، ضروری است که نوع بیمه مناسبی برای پوشش هر گونه تعمیرات یا حتی صورت حساب های پزشکی داشته باشید. قبل از پرواز با دستگاه خود با شرکت بیمه خود در مورد پوشش هواپیمای بدون سرنشین صحبت کنید تا در صورت وقوع حادثه زیر کوهی از بدهی گیر نکنید.
 
 
علاوه بر این، شما می خواهید از خود پهپاد خود محافظت کنید! اکثر مردم برای گرفتن عکس و فیلم با پهپاد پرواز می کنند، اما اگر تصادف کند یا با چیزی برخورد کند، اگر پشتیبان گیری نشود، تمام اطلاعات شما برای همیشه از بین می رود. زمانی که با پهپاد خود در حال عکاسی هستید، ایده خوبی است که همیشه کارت‌های SD اضافی همراه خود داشته باشید. هرگز چیزی را که توصیه نمی شود به خود دستگاه وصل نکنید، زیرا می تواند تعادل را از بین ببرد و حتی ممکن است آن را سنگین کند.
 
Quadcopter 3
 
 
3. در داخل خانه پرواز نکنید.
 
اگر خلبان کوادکوپتر بسیار باتجربه ای نباشید، بهتر است از هر نوع پرواز در فضای داخلی خودداری کنید. پرواز در داخل خانه با خطرات متعددی همراه است. ابتدا باید کنترل‌های پهپاد خود را در داخل و خارج بدانید، زیرا ممکن است نیاز به تنظیمات خیلی سریع داشته باشید. اگر هنگام پرواز در داخل هواپیما حتی برای لحظه ای تردید کنید، پهپاد شما ممکن است سقوط کند یا به چیز دیگری آسیب برساند.
 
همچنین هنگام پرواز در داخل خانه در معرض خطر از دست دادن اتصال GPS خود هستید. برخی از پهپادها این توانایی را دارند که در صورت قطع اتصال GPS به “پایگاه اصلی” خود بازگردند. اما، اگر پهپاد شما این ویژگی را نداشته باشد یا آن را خاموش کرده باشید، به سمت بالا پرواز می کند و ممکن است به سقف برخورد کند. این می تواند باعث آسیب احتمالی شود و حتی ممکن است دستگاه را دوباره غیرقابل استفاده کند.
 
 
از دست دادن GPS شما همچنین باعث می شود پهپاد شما در هوا حرکت کند. باز هم، اگر خلبان باتجربه ای نیستید، ممکن است احساس کنید که کنترل مجدد آن برای بازگرداندن آن تقریبا غیرممکن باشد. باز هم، این دستگاه را در معرض خطر خرابی و آسیب قرار می دهد. وقتی داخل هستید، در معرض خطر بیشتری برای تصادف با چیزی (یا شخص دیگری) هستید.
 
 
بنابراین، در حالی که ممکن است در مکانی مانند یک سالن بزرگ یا باشگاه بدنسازی سعی در گرفتن یک عکس جذاب داشته باشید، بهتر است از پرواز در فضای سرپوشیده خودداری کنید، مگر اینکه تجربه قبلی زیادی داشته باشید و بتوانید به سرعت واکنش نشان دهید اگر همه چیز طبق برنامه درست پیش نرفت.
 
 
4. شرایط و محدودیت های پهپاد خود را درک کنید.
 
 
هنگامی که می دانید پهپاد خود را کجا باید (و نباید) پرواز دهید، همچنین مهم است که بدانید چه زمانی باید یا نباید آن را پرواز دهید.
 
ممکن است واضح به نظر برسد، اما هرگز نباید دستگاه خود را در شرایط آب و هوایی خطرناک به پرواز درآورید. این شامل مواردی مانند:
 
برف, باران شدید, باد,  مه شدید
 
به یاد داشته باشید، هنگام پرواز با پهپاد خود باید خط دید خود را حفظ کنید. انجام این کار در آب و هوای بد آسان نیست، اما شما همچنین در معرض خطر آسیب دیدن دستگاه خود توسط محرک های زیادی قرار دارید.
 
به عنوان مثال، اگر پهپاد شما بتواند به سرعت 25 مایل در ساعت برسد، نمی تواند با بادهایی که 30 مایل در ساعت حرکت می کنند روبرو شود. به عبارت ساده، اگر بخواهید در برابر آن نوع باد پرواز کنید، پهپاد شما مجبور به عقب نشینی شده و ممکن است سقوط کند.
 
 
Quadcopter 2 1
 
5. مطمئن شوید که از نظر فیزیکی و ذهنی توانایی هدایت پهپاد را دارید
 
پرواز با هواپیماهای بدون سرنشین برای بسیاری از مردم یک سرگرمی و برای دیگران یک حرفه است. مهم نیست که چگونه از پهپاد خود استفاده می کنید، در اینجا چند چیز مشترک وجود دارد که همه خلبانان باید داشته باشند مثل توانایی عمومی برای پرواز.
 
به سوار شدن به ماشین و رانندگی کردن فکر کنید. شما این کار را تحت تأثیر بیماری یا خوردن داروی خواب آور انجام نمی دهید، یا اگر به شدت خسته، عصبانی، بی تمرکز و… بودید.
 
به همین ترتیب، اگر در وضعیت ذهنی مناسبی نیستید، نباید با پهپاد پرواز کنید. این فقط یک بازی یا یک کار سرگرم کننده نیست. هنگامی که شما کنترل چیزی را در دست دارید که در هوا در حال حرکت است، تمرکز و مسئولیت زیادی لازم است تا مطمئن شوید کار به درستی انجام می شود. مطمئن شوید که ذهن روشنی دارید، به توانایی های خود اطمینان دارید و ایمن می مانید.
 
علاوه بر این، اگر می‌خواهید یک خلبان حرفه‌ای پهپاد شوید یا این کار را برای استفاده اهداف تجاری انجام می‌دهید، چند ویژگی وجود دارد که خلبان‌های بزرگ معمولاً دارند. برخی از این موارد عبارتند از:
 
 
توانایی توجه به جزئیات /  اعتماد اجتماعی /  توانایی واکنش سریع با رفتاری آرام و خونسرد (به ویژه در موقعیت های پر استرس) / مهارت های سازمانی / فروتنی /  انضباط
 
بدیهی است که این ویژگی‌ها برای خلبانی کوادکوپتر ضروری نیستند، اما می‌توانند به شما کمک کنند – به خصوص اگر قصد دارید این کار را برای امرار معاش انجام دهید یا برای یک شرکت تجاری کار کنید که نیاز به عکس‌برداری منظم از پهپاد دارد. اگر قوانین و نحوه کار با وسیله خود را نمی دانید، با مشکل مواجه خواهید شد. اما این چیزی است که با زمان و تمرین بدست می آید، مانند هر چیز دیگری.
 
 
یک قانون خوب این است که قبل از پرواز پهپاد خود، به خصوص برای اولین بار، یک چک لیست برای خود ایجاد کنید. آیا پهپاد را ثبت کرده اید؟ آیا در یک منطقه پرواز امن هستید؟ یک لیست تضمین می کند که هیچ یک از جزئیات مهم لازم برای پرواز ایمن را فراموش نکنید. در نتیجه، از خود، پهپاد خود و دیگرانی که ممکن است در نزدیکی شما باشند محافظت خواهید کرد. با گذشت زمان به خاطر سپردن این موارد برای شما عادی خواهد شد. جدی گرفتن مواردی از این دست به کاهش تعداد تصادفات پهپاد در همه جا، افزایش حریم خصوصی و حفظ ایمنی پهپاد تا حد ممکن کمک می کند. شما کاربران عزی می توانید برای خرید لوازم یدکی کوادکوپتر و جانبی  با بهترین قیمت به سایت دیجی المان مراجعه کنید.
 
 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *